Kavárna mého života

10/05/2023

OHLÉDNUTÍ

JAK VZNIKLA KAVÁRNA MÉHO ŽIVOTA

“Když je žák připraven, učitel se objeví”

Objevil se!

“Luci, Terko, rok života s vámi po boku, kdy jsem se po večerech učila podle vašeho naprosto skvělého průvodce, jak vytvořit vlastní webové stránky od napsání první věty až po propojení s celým světem, utekl jak voda.

Večer co večer jsem po náročném dni na cukrárně (tak říkám svému ateliéru) natěšená usedala k počítači a pilně studovala vaše fantastické workshopy a videa s přesnými návody a krok za krokem tvořila obsah webu, abych zhmotnila svůj dávný sen – mít webové stránky, které budou o mně a mé práci a budou “živé”. DĚKUJU, že jste mi umožnily splnit si sen, s vámi jsme se přestala bát!”

v LUCIES online vás naučí věřit sama v sebe…
v LUCIES online vás naučí vytvořit své vlastní webové stránky…
v LUCIES online vás naučí, jak o ně pečovat…

v LUCIES online pochopíte, jak důležité je žít své sny…

WEB v podobě, o jaké jsem snila deset let, je na světě…

VÍTEJ!!!

Holky http://lucies.czonline  jste nejlepší kavárnou mého života!

DÍKY!!!

 

Kavárnou mého života je nejen virtuální prostředí úžasné skupiny, o které jste se právě dočetli o pár řádků výše, ale je to i můj domov, kde si několikrát za den vychutnávám svou kávu, své cappuccino vyladěné k naprosté dokonalosti – se svou kávou jsem šťastná a mohu pro vás tvořit makronky v té podobě, jak je znáte dnes a jak je milujete – vyladěné téměř k dokonalosti stejně jako je mé cappuccino. Ladím – testuji – degustuji a toužím dokonalou makronku vyrobit. Cukrářské řemeslo mi učarovalo, a tak mě nyní v říjnu čeká třídenní master class s belgickým mistrem čokolády Alexandrem Bourdeauxem a já už se moc těším, až všechno, co se naučím, při výrobě makronek zužitkuji. Myslím, že jízda teprve začíná!  Vždyť víte – macarons jsou mou velkou láskou! Mrkněte na kolekci osmnácti druhů pro sezónu 2023/2024 http://www.monmacaron.cz/makronky

A ano, výše uvedené řádky jsou ohlédnutím za velmi intenzivním rokem v mém životě, rokem, který přinesl mnoho změn a přivál vítr do mých skomírajících plachet. Dnes mám dokonce pocit, že jsem docela jiným člověkem, než jsem byla v lednu 2022 – tehdy mi v souvislosti s chronickými zdravotními problémy došlo, že jediný člověk, který mi může pomoci, jsem já sama. Myslím, že tuto svatou pravdu víme všichni, jen na ni rádi zapomínáme. Stále dokola hledáme odpovědi na své otázky tam někde „venku“ místo uvnitř sebe.

Vnitřní inventura. Naprostá upřímnost. K sobě sama. Každý den usednout na jógamatku a pomalu rozhýbávat tělo zdevastované a vyčerpané, tělo zanedbávané, protože prostě nebyl čas se mu věnovat (takový nesmysl, že?!). Hlava se čistí, tělo bolí méně a méně a zvládne mnoho, mnoho ásan, o kterých před rokem a půl jen snilo. Každodenní mravenčí práce na sobě samé – ach, není krásnější práce, není krásnější cesty. A tak mi nakonec dovolte uvést malé okřídlené: „Mohu doporučit!“ Nic není tak plné života, jako dopadnout na dno a moci se konečně odrazit. Náš pád je vždy a za každých okolností přesně tak bolestivý, jak jsme se k sobě sami chovali a přesně tak dlouhý, abychom měli dostatek času pochopit, že život je výhradně v našich rukou. V našich myslích.

Bolelo to.

Neměnila bych.

Jen tak mohl vzniknout blog s názvem: MACARONS & VIE